– پیش نمایش یورو 2024 گروه C
– پیش نمایش مسابقات یورو 2024
– یورو 2024: انگلیس، دانمارک، صربستان، اسلوونی
– احتمالات اخیر فوتبال، پیش بینی ها

انگلستان

برای صعود در گروه: 225-

برای قهرمانی در یورو 2024: 325+

انگلیس در حال حاضر فشار توقعات هواداران خود را که از زمان جام جهانی 1966 در انتظار موفقیت تیم مردان به دوش میکشد. این تیم چگونه می‌تواند با این انتظارات و نقش خود به عنوان یکی از مدعیان اصلی مسابقات کنار بیاید؟

ممکن است سه شیرها آماده برداشتن گام نهایی در این تورنمنت باشند. گرت ساوت‌ گیت آنها را به نیمه‌ نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ و فینال قهرمانی اروپا سه سال بعد یعنی یورو ۲۰۲۰ رساند. در حالی که انگلیس در آخرین جام جهانی یعنی ۲۰۲۲ تنها به مرحله یک چهارم نهایی رسیده بود، اما آنها توسط فینالیست نهایی فرانسه حذف شدند و هری کین یک پنالتی دیرهنگام را از دست داد که احتمالاً وقت اضافه را به همراه داشت.

درخشش هری کین به این که چرا انگلیس برای یورو 2024 امید زیادی دارد کمک می کند. او در این فصل بهترین گلزن پنج لیگ بزرگ اروپا است، و 20 نفر برتر شامل جود بلینگهام، کول پالمر، دومینیک سولانکه و اولی واتکینز هستند، برخی از این بازیکنان به سختی در تابستان امسال حضور خواهند داشت یا حتی ممکن است به آلمان نروند که نشان دهنده قدرتی است که ساوت گیت در اختیار دارد.

با این حال، انگلیس هرگز از شک و تردید در امان نیست. پس از پشت سر گذاشتن راحت مرحله مقدماتی، در دیدارهای دوستانه ماه مارس، آنها مقابل برزیل شکست خوردند و با بلژیک مساوی کردند؛ گل دقیقه 95 بلینگهام تنها چیزی بود که آنها را از شکست پیاپی نجات داد. سه شیرها باید به راحتی در گروه C پیش بروند، اما با توجه به تعداد کم پیروزی‌ های حذفی خارج از ومبلی، همیشه تا زمانی که یک جام را کسب نکنند، علامت سوالی باقی خواهد ماند.

بخوانید: آیا مسابقات مقدماتی یورو می تواند به پیش بینی شما کمک کند؟

دانمارک

برای برنده شدن در گروه: 396+

برای قهرمانی در یورو 2024: 5000+

دانمارک در سال 1992 قهرمان اروپا شد و در حالی که تکرار آن بسیار بعید است، آنها حریفی سرسختی هستند که هیچ کس از رویارویی با آنها در امان نخواهد بود. دانمارکی ها بالاترین رتبه فیفا در گلدان 2 برای قرعه کشی تورنمنت بودند و خاطراتی از به چالش کشیدن انگلستان را به همراه دارد.

درمسابقات یورو 2020، دو طرف در نیمه نهایی به هم رسیدند و دانمارک فقط در وقت اضافه به لطف کین که ضربه پنالتی از دست رفته را تبدیل با ریباند تبدیل به گل کرد، شکست خورد. ما یک مسابقه رودرروی مهمتر داریم که باید در نظر بگیریم، زیرا دانمارکی ها در مقدماتی یورو 2024 با اسلوونی روبرو شدند.

دو تیم در لیوبلیانا به تساوی 1-1 رسیدند و سپس دانمارک در بازی برگشت با نتیجه 2-1 پیروز شد. این پیروزی حیاتی بود، زیرا تضمین کرد که وقتی امتیازات تیم‌ها مساوی شد، دانمارک در صدر گروه قرار گیرد. به این ترتیب، آنها در پایان مرحله گروهی با امتیازات برابر، صدرنشین شدند.

امید دانمارکی ها بیشتر به راسموس هویلوند، مهاجم منچستریونایتد است. او در مسابقات مقدماتی هفت گل به ثمر رساند که حداقل چهار گل بیشتر از هموطنانش بود. پیر-امیل هویبجرگ از تاتنهام در دقیقه 86 در فنلاند به پیروزی رسید، بنابراین گل های مهم از جاهای دیگر به دست آمد، اما نمی‌توانید از یک هافبک نگهدارنده انتظار داشته باشید که به طور معمول در مواقعی که مهم است، بازی کند.

از آنجایی که آنها در گذشته تیم صربستان را با نتیجه ۳-۰ شکست دادند، منصفانه است که انتظار داشته باشیم دانمارک رتبه دوم این گروه را کسب کند. تیمی که اغلب با حاشیه های خوب عمل می کند، همیشه در معرض ماهیت تصادفی فوتبال است.

بخوانید: سن و تجربه در یورو چقدر اهمیت دارند؟

صربستان

برای برنده شدن در گروه: 750+

برای قهرمانی در یورو 2024: 8000+

این اولین باری است که صربستان با نام جدید خود به مسابقات قهرمانی اروپا راه پیدا کرده است. با وجود اینکه تعداد تیم‌های شرکت‌کننده در یورو بسیار بیشتر از جام جهانی است، صربستان توانسته است در سه دوره از چهار دوره اخیر به جام جهانی راه یابد.

چیزی که ما می توانیم از تاریخ آنها در جام جهانی ببینیم این است که آنها هنوز نتوانسته اند از گروه خود صعود کنند و به مرحله حذفی برسند و از 9 بازی خود در جام جهانی های 2010، 2018 و 2022 ۲ بازی را برده اند. آنها به عنوان نایب قهرمانی گروه مقدماتی به یورو 2024 رسیدند و بعد از مجارستان قرار گرفتند.

صربستان با باخت دو بازی به مجارستان با نتیجه ۲-۱، باعث شد که وضعیتش در گروه C بسیار دشوار شود. در عوض، در 6 بازی دیگر، صربستان رکورد بهتری از دو تیم داشت. این شرایط نشان می‌دهند که صربستان باید با دو تیم برتر در گروه C رقابت کند. همچنین، شکست صربستان در دیدار دوستانه مقابل بلژیک نیز نشان می‌دهد که این تیم در مواجهه با حریفان قدرتمند، چالش‌هایی را در پیش دارد. به همین دلیل، شروع بازی‌ها در برابر انگلیس نیز به عنوان یک شروع مشکل‌ ساز به نظر می‌رسد، زیرا احتمال دارد که پس از پایان دور اول بازی‌ها، در جایگاه دوم گروه قرار بگیرند.

صرب‌ها حداقل تجربه، خلاقیت و قدرت خوبی در موقعیت‌های تهاجمی دارند، الکساندر میتروویچ بهترین گلزن گروه مقدماتی آن‌ها است، در حالی که دوشان تادیچ و دوشان ولاهوویچ نیز نقش داشتند. “میترو” در این فصل در سطح باشگاهی گلزنی کرده است، اما آیا لیگ حرفه ای عربستان آزمونی قوی برای آمادگی مسابقات ارائه می دهد؟

اسلوونی

برای برنده شدن در گروه: 1405+

برای بردن یورو 2024: 25000

طبق رده بندی فیفا در ماه آوریل، اسلوونی از نظر ضعیف بودن در رتبه سوم یورو 2024 است، اگرچه در رده بندی عملکرد مقدماتی که گلدان های قرعه کشی را تعیین می کرد، آنها بهتر از صربستان (و همچنین جمهوری چک، ایتالیا و سوئیس) بودند. آیا حمایت از آنها برای صعود از گروه برای اولین بار در یک تورنمنت بزرگ، در چهارمین بار از درخواست، می تواند ارزشی داشته باشد؟

پس از تساوی با دانمارک و صربستان در دو سال گذشته، می توان تصور کرد که اسلوونی می تواند از این بازی ها چیزی بگیرد. شکست مقابل انگلیس اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، اما همانطور که آنها در بازی سوم با آنها روبرو می شوند، ساوتگیت ممکن است به ستاره های خود استراحت دهد اگر مقام اول قبلاً تضمین شده باشد.

با این حال، مشکلاتی که اسلونیا الان باهاش مواجه است به زیرساختسش برمیگرده تا اینکه به نتایج کسب کرده اش. امتیاز در دو بازی مقدماتی مقابل دانمارک تنها 3-2 به نفع دانمارکی ها بود، اما 22-8 در ضربات و 7-0 در موقعیت های بزرگ تعریف شده توسط اپتا بود.

بنیامین شسکو، مهاجم تیم لایپزیگ، با 5 گل، بهترین گلزن اسلوونیایی در مرحله مقدماتی بود. آندراژ اسپورار از تیم پاناتینایکوس با سه گل در جایگاه دوم قرار گرفت. در حالی که گروه C بخشی است که هر یک از تیم‌های رتبه دوم تا چهارم می‌توانند از آن عبور کنند، ایجاد یک فرصت قوی برای پیشرفت اسلوونی مشکل است.

پیش بینی

انگلیس باید در هر سه بازی پیروز شود. حتی اگر آنها در مقابل یک تیم ضعیف تر به میدان بروند، باید برای اسلوونی زیاده روی کند.

فراتر از آن، بازی دانمارک و صربستان در دور پایانی بازی ها ممکن است تعیین کننده باشد.اگر هر دو اسلوونی را شکست داده باشند، یک تساوی به موقع می تواند به خوبی انجام شود. بر اساس عملکرد مقدماتی، دانمارکی‌ها باید در گروه C در رده دوم باشند.


اختصاصی وبسایت فوتبالی