– پیش نمایش گروه E یورو 2024
– پیش نمایش مسابقات یورو 2024
– یورو 2024: بلژیک، اوکراین، رومانی، اسلواکی
– جدیدترین احتمالات فوتبال، پیش بینی ها

بلژیک

برای صعود از گروه: 223-

برای قهرمانی در یورو 2024: 1800+

هر چیز دیگری که در این پیش نمایش نوشته شده باشد، واقعیت ساده این است که بلژیک باید در گروه E کار ساده ای در پیش دارد. آنها در ماه آوریل سومین تیم برتر جهان شدند.

تیم دومنیکو تدسکو نیز کار نسبتاً سبکی در راهیابی انجام داد و از هشت بازی خود 6 برد و دو تساوی کسب کرد و تنها 4 گل دریافت کرد.

رکورد آنها مشابه انگلیس بود که تقریباً در ماه مارس شکست خوردند و به طور قطعی تیم مورد علاقه این تورنمنت هستند.

بلژیک با روملو لوکاکو، بهترین گلزن رقابت‌های مقدماتی را در اختیار دارد. او 14 گل به ثمر رساند، در حالی که کریستیانو رونالدو موفق به زدن 10 گل شد و هیچ بازیکن دیگری نتوانست تعداد گل‌هایش را دو رقمی کند. هیچ یک از هم‌تیمی‌های لوکاکو بیش از دو گل نزدند، اما از نظر کیفیت بازیکنان، به ویژه از لیگ برتر، کمبودی حس نمی‌شود.

کوین دی بروین با سومین پاس گل در تاریخ آن رقابت‌ها می‌درخشد، در حالی که جرمی دوکو، هم‌تیمی‌ اش در منچسترسیتی، با دریبل‌های خطرناک خود از مناطق گسترده به تیم کمک می‌کند. لئاندرو تروسارد از آرسنال نیز فصل موفقی را پشت سر گذاشته است.

نگرانی های زیادی در خط دروازه و خط پشتی وجود دارد. دروازه بان تیبو کورتوا در این فصل به دلیل مصدومیت بازی نکرده است و ممکن است آمادگی لازم را نداشته باشد، در حالی که ووت فائس در چمپیونشیپ بازی می کند و یان ورتونگن 37 سال سن دارد.

بعید است که رکورد خوب خط دفاعی بلژیک در مرحله مقدماتی گروه E مورد آزمایش قرار گیرد، اما سؤال اینجاست که کیفیت آنها می تواند در مرحله حذفی با چالش جدی روبه رو شود.

بخوانید: آیا مسابقات مقدماتی یورو می تواند به پیش بینی شما کمک کند؟

اوکراین

برای برنده شدن در گروه: 485+

برای بردن یورو 2024: 6600+

رقابت احتمالی برای مقام دوم گروه با بازی افتتاحیه بین اوکراین و رومانی آغاز می‌شود. تیم سرهی ربروف، با وجود اینکه پایین‌ ترین تیم گروه و تنها تیم گروه E است که به مرحله پلی‌ آف رسیده، به عنوان دومین تیم محبوب در نظر گرفته می‌ شود.

با این حال، سوم شدن در گروه مقدماتی پس از انگلیس و ایتالیا، مایه شرمساری نیست، به‌ویژه وقتی که اوکراین در امتیازها با ایتالیا برابر بود (اگرچه در دیدارهای مستقیم شکست خورد). اوکراین در بازی‌های خانگی موفق شد هر دو تیم را متوقف کند و به تساوی بکشاند.

عملکرد آن‌ها در بازی‌ های خارج از خانه کمی نگران‌کننده است. هفت گل از هشت گلی که در گروه مقدماتی دریافت کردند در بازی‌های بیرون از خانه اتفاق افتداده است و آن‌ها در مقابل تیم‌های مالت و مقدونیه شمالی عقب افتادند. اگرچه اوکراین توانست در هر دو بازی به پیروزی برسد، اما حریفان قوی‌ تر به این سادگی تسلیم نخواهند شد.

در مرحله مقدماتی، خط دفاعی این تیم با تهدید جدی روبرو نشد. از یک نظر، خوب است که 10 بازیکن مختلف (شامل بازی‌ های پلی‌ آف) موفق به گلزنی شدند، اما فقط ویکتور تسیهانکوف با سه گل و آرتم داوبیک با دو گل، بیش از یک بار گلزنی کردند.

اوکراین در سه بازی قبلی خود با رومانی پیروز شده است، اگرچه آخرین برد آنها به هشت سال پیش برمی گردد. آنها برای رسیدن به مرحله یک شانزدهم ممکن است به سه امتیاز مقابل خود در مونیخ در 17 ژوئن نیاز داشته باشند.

بخوانید: سن و تجربه در یورو چقدر اهمیت دارند؟

رومانی

برای برنده شدن در گروه: 655+

برای بردن یورو 2024: 25001+

رومانی، با وجود اینکه نتوانست به یورو 2020 یا هیچ‌ یک از شش جام جهانی اخیر راه پیدا کند، برای اولین بار در هشت سال گذشته در یک تورنمنت بزرگ حضور خواهد داشت. آخرین بار که رومانیایی‌ ها موفق شدند به مرحله گروهی یک تورنمنت بزرگ برسند، به سال2000 برمی‌گردد. حال آیا تیم فعلی می‌تواند به این انتظار نزدیک به ربع قرن پایان دهد؟

آنها از گلدان 3 در قرعه کشی مقدماتی بیرون آمدند تا بدون اینکه شکستی داشته باشند در گروه I پیروز شوند. دفاع مستحکم آنها باعث موفقیت این تیم شد، با پنج گلی که در 10 بازی دریافت کردند کمتر از نصف هر تیم دیگری در گروه بود.

رادو دراگوشین که در ژانویه به تاتنهام پیوست و آندری بورکا که هر 10 بازی مرحله مقدماتی را به عنوان بازیکن اصلی در ترکیب حضور داشت، خط دفاعی رومانی را مستحکم نگه می‌دارند. هرچند رومانی در یک بازی دوستانه مقابل کلمبیا در ماه مارس سه بار دروازه‌اش را باز شده دید و بازی را واگذار کرد، اما پیش از آن، 12 بازی پیاپی شکست‌ ناپذیر بود.

سه نفر کاپیتان، هافبک نیکولای استانسیو، و مهاجمان دنیس آلیبک و والنتین میهایلا، هر کدام به زدن سه گل در مرحله مقدماتی یورو 2024 رسیدند. توجه همیشگی به یانیس “پسر گئورگه” هاگی خواهد بود. با این حال، با توجه به اینکه رومانی در رده بندی مقدماتی به عنوان کم‌ امتیازترین تیم در میان 22 کشور برتر قرار گرفت (که گلدان‌های قرعه‌کشی یورو 2024 را مشخص کرد)، برای پیشرفت نیاز به دفاع عالی دارد.

اسلواکی

برای برنده شدن در گروه: 1006+

برای قهرمانی در یورو 2024: 50002+

در صورتی که به تاریخ مراجعه کنیم، اسلواکی در این گروه سوم خواهد شد. این موقعیت آنها در یورو 2016 و بار دیگر در دوره بعدی بود.

با این حال، این تیم در یورو 2016 با کسب چهار امتیاز، جایگاه سوم را به دست آوردند و بهترین عملکرد را داشتند، اما در یورو 2020 با کسب یک امتیاز کمتر، در قعر جدول جای گرفتند. این نمونه‌ها، بدون حضور در جام جهانی از سال 2010، مراحل مختلف مسابقات خود را نشان می‌دهند.

هیچ آمار و ارقارم واقعی رودرروی در اینجا نیز وجود ندارد، زیرا اسلواکی آخرین بار در سال 2018 با اوکراین و سایر تیم های این گروه پنج سال قبل از آن روبرو شدند. اما نگاهی به مسیر انتخابی آنها نشان می دهد که چرا اسلواکی ها در اینجا با مشکل روبرو خواهند شد.

کسب مقام دوم با وجود تیم پرتغال و تنها باخت به آنها، و قرار گرفتن در رده پنجم گروه، نشان‌ دهنده عملکرد بسیار خوب این تیم بود. دیگر تیم‌های این گروه شامل بوسنی و هرزگوین، ایسلند، لیختن‌اشتاین، و لوکزامبورگ بودند، اما هیچ‌کدام از آنها به اندازه حریفانی که در گروه E از جمله آلمان منتظر بودند، قوی نبودند. باخت در برابر اتریش و تساوی با نروژ در بازی‌های دوستانه مارس نیز خوش‌ بینی را ترغیب نکرد.

اوندری دودا گل تساوی را مقابل نروژی ها و دو گل را در مرحله مقدماتی به ثمر رساند، در حالی که لوکاش هاراسلین سه گل را در مراحل مقدماتی به ثمر رساند. در خط دفاعی، میلان اسکرینیار مدافع پاری سن ژرمن و مارتین دوبراوکا دروازه بان نیوکاسل باید در شرایط فیزیکی بسیار خوب باشند.

پیش بینی

بلژیک با خیالی آسوده پیروز این گروه می شود. از آنجایی که آنها باید اسلواکی را در دور اول بازی‌ ها شکست دهند، تیم های خارج از گروه بلافاصله با مشکل مواجه می‌ شوند و به نظر می‌ رسند که در انتهای جدول قرار خواهند گرفت.

اوکراین ممکن است نسبت به رومانی برتری داشته باشد، زیرا آنها آخرین بازی را با تیم بلژیک انجام می دهند، چون ممکن است صعود از گروه تضمین شده باشد و مربی آنها تدسکو می تواند تغییراتی ایجاد کند. به هر حال، دفاع قوی رومانیایی ها می تواند به آنها یک مزیت جزئی بدهد، و آنها می توانند بازی ارزشی خوبی برای کسب مقام دوم در گروه باشند.


اختصاصی وبسایت فوتبالی