– چه چیزی NFL را غیر قابل پیش بینی می کند؟
– چه چیزی به عملکرد دوره ای کمک می کند؟
– تجزیه و تحلیل تیم های NFL و اوج گیری یا سقوط آنها

یکی از مهمترین جذابیت های NFL ماهیت رقابتی این مسابقه است. هشت تیم مختلف در ده فصل گذشته قهرمان سوپر بول شده اند و از زمان معرفی سقف حقوق در اواسط دهه 1990، سیزده تیم منحصر به فرد پیروز شده اند. اما چرا NFL از نظر عملکرد در مقایسه با سایر ورزش ها چرخه بیشتری دارد؟ بخوانید تا متوجه شوید.

شانس بسیار خوبی است که طرفداران یک تیم خاص فصلی موفق را در NFL تجربه کرده باشند، چه موفقیت در یک بخش و در مرحله حذفی یا عناوین کنفرانس در برخی دوره ها در 20 دوره اخیر.

در مقابل، لیگ برتر تا حد زیادی قابل پیش بینی است؛ گروه کوچکی از تیم ها در ضرایب برنده لیگ برتر حضور دارند و یک گروه بزرگتر و همیشه در حال تغییر از تیم هایی که فصل را با این هدف آغاز می کنند که صرفاً بقا یابند. میزان سقوط تیم های تازه صعود یافته در چند فصل اول بازی در لیگ برتر نشان می دهد که چقدر بالاترین رشد فوتبال انگلیس می تواند قابل پیش بینی باشد.

حتی با موفقیت غیرمنتظره لستر در 16/2015، از اواسط دهه 1990 فقط پنج تیم مختلف قهرمان لیگ برتر شده اند و یک تیم – منچستر یونایتد – نیمی از عناوین قهرمانی را از زمان پیروزی بلکبرن در سال های اولیه رقابت کسب کرده است.

چه چیزی NFL را غیر قابل پیش بینی می کند؟

به طور حتم قالب نقشی در غیر قابل پیش بینی بودن NFL دارد. یک فصل NFL با 16 بازی، با قدرت برنامه ای انحرافی، طول کوتاهی دارد و یک مرحله حذفی در فصل بعد دارد که حتی برای تیم های بهتر با مزیت بازی در خانه ناراحت کننده است.

ساختارهای مالی هر مسابقه با توجه به آنچه ما به عنوان یک قاعده در نظر می گیریم، رقابت در NFL را تقویت می کند، در حالی که به حفظ وضعیت موجود در لیگ برتر فوتبال انگلستان – حتی با آغاز سیستم بازی جوانمردانه مالی از سال 2014 – کمک می کند.

نابرابری مالی در لیگ برتر باعث می شود تا بهترین تیم ها بتوانند بهترین بازیکنان را جذب و خریداری کنند، اما محدودیت حقوق و دستمزد و به ویژه سیستم پیش نویس قصد دارد که این امکان را در سراسر NFL گسترش دهد.

از نظر تئوری، اجازه دادن به طرفین با بدترین سوابق در فصل قبل برای انتخاب زودهنگام استعدادها، شانس کسانی را که فصل قبل اوضاع خوبی نداشتند افزایش می دهد و این مفهوم برابری طلبانه تا حد زیادی جواب داده است.

از اواسط دهه 90 ، 27 تیم از 37 تیم که در NFL بازی کرده اند، درصد بردهای تجمعی را ثبت کرده اند که بین 4/0 و 6/0 است که نزدیک به متوسط 5/0 فصل 8-8 است.

فقط تعداد معدودی از طرفین دارای درصد برد تجمعی زیر 4/0 در طول دوره هستند، به ویژه کلیولند، اوکلند و دیترویت، با تعداد ضعیف مشابه 6/0؛ گرین بی، نیوانگلند، دنور و پیتسبورگ. مثل همیشه، میانگین های تجمعی بسیاری از افراط‌ها در عملکرد را در فصول مختلف پنهان می کنند.

به عنوان مثال، آریزونا از اواسط دهه 90 به طور متوسط کمی زیر 5/0 درصد برد تجمعی داشته است، اما در فصول جداگانه درصد پیروزی بالاتر از 75/0 و زیر 2/0 است.

عملکرد دوره ای در NFL

ممکن است شاهد شواهدی مبنی بر تغییر تدریجی چرخه قدرت باشیم، که در آن طرفین موفق به تدریج از موفقیت کمتری برخوردار می شوند زیرا آنها با انتخاب های پیش نویس کمتری تجدید می شوند و بازیکنان ستاره آنها شروع به پیر شدن می کنند یا دچار افت ناشی از آسیب می شوند – این مطمئناً در شرط بندی هندیکپ NFL قابل تأمل است.

سپس این امر با تجدید قوا آغاز می شود، زیرا رکورد پیروزی رو به کاهش آنها باعث می شود که آنها بتوانند امتیاز بیشتری را در انتخاب پیش نویس ها داشته باشند، همانطور که تیم هایی که به عنوان رقبای اصلی آنها در لیگ با آنها جایگزین شده اند، شروع به سقوط می کنند.

بعید به نظر می رسد که ماهیت دوره ای عملکرد NFL از الگوی متعادلی پیروی کند.

چه چیزی به عملکرد دوره ای کمک می کند؟

انتخاب با پیش فرض زیاد همیشه تضمینی برای موفقیت در آینده نیست. کار کوتاه و ناموفق رایان لیف (که از سن دیگو آغاز شد) پس از انتخاب شماره دو یکی از این نمونه ها است. علاوه بر این، گزینه های پنهان را می توان در دور ششم یافت – تام بردی، که به عنوان بزرگترین QB در تمام دوران ها شناخته می شود، 199 امین انتخاب کلی در پیش نویس سال 2000 NFL بود.

تیم سازی یا مربیگری عالی یا ناکارآمد همچنین می تواند فرصت های موجود در یک تیم را افزایش داده یا از بین ببرد، در حالی که آسیب دیدگی ها حتی می تواند یک تیم ماهر را نیز مهار کند. شرایط تصادفی همیشگی در یک فصل نسبتاً کوتاه اتفاق می افتد و اوج آن با فوتبال حذفی است.

با این وجود، باید در مجموع فصلی به دست آمده توسط یک طرف، سیگنال کافی وجود داشته باشد تا بتواند این جریان عمومی و عملکرد مربوط به استعداد را تشخیص دهد، به ویژه اگر داده ها کمی متعادل باشند.

تجزیه و تحلیل تیم ها و و اوج گیری یا سقوط آنها

کارولینا پانترز از اواسط دهه 90 به طور متوسط 5/0 درصد برد داشته اند. امتیاز کم آنها یک فصل با یک پیروزی در ابتدای قرن و بالاترین امتیاز 15-1 در فصل معمولی 2015 بود که در مجموع به 17-2 تبدیل شد.

منحنی هموار برای درصد بردهای فصلی آنها نشان دهنده اوج عمومی در اواسط دهه 1990، اواسط دهه 2000 و اواسط دهه 2010 است که در اواخر هر دهه با استقبال کم همراه است. به طور کلی، حدود چهار فصل طول کشید تا پنترز از اوج خود به بدترین حالت خود سقوط کنند و در مدت زمان مشابه بهبود یافتند تا به بالاترین حد خود برسند.

دنور برونکوس سه اوج و دو سقوط نسبی را تجربه کرده است که از اواخر دهه 90 با هشت سال مشابه بین اوج ها آغاز شد. بعضی از طرفین از اوج به اوج می روند، با یک سقوط که کمی سریعتر از کارولینا یا دنور است.

شیکاگو، گرین بی و کلیولند چرخه هایی داشته اند که فقط شش فصل به طول انجامیده است، در حالی که بقیه مانند بالتیمور اخیراً به 9 فصل رسیده اند. اما به طور کلی، به نظر می رسد چرخه به طور متوسط هشت سال به طول می انجامد.

شاخص های کوتاه مدت که به خوبی بررسی شده اند نشان می دهند که ممکن است یک تیم از یک فصل به فصل دیگر بهبود یابد یا سقوط کند.

این موارد شامل یک فصل قبلی است که توسط یک دیفرانسیل گردش مالی مثبت تقریباً ناپایدار، یک رکورد انحرافی در مسابقات نزدیک یا عملکرد بیش از حد بالا یا پایین نسبت به پیروزی مورد انتظار فیثاغورثی ایجاد شده است.

اما در کنار این عوامل، ما می توانیم جایی را در نظر بگیریم که یک تیم در چه موقعیتی از چرخه رشد یا سقوط خود به دلیل بلوغ، انتخاب پیش نویس با کیفیت بالا از سالهای اخیر یا پیر شدن بازیکنانی که از سالهای اوج عملکرد خود حضور دارند، هستند و این امر با انتخاب های پیش نویس اخیر با کیفیت پایین پشتیبانی می شود.

با اینکه فوتبال آمریکایی یک ورزش تیمی است، تأثیر افراد برجسته می تواند روند کلی تر را تغییر دهد.

ایندیاناپولیس در یک دوره چشمگیر از ابتدای قرن اوج الهام گرفته از پیتون منینگ را تجربه کرد، در حالی که بردی و بلیچیک به ایجاد عملکرد غالب و پایدار که بیشتر به لیگ های بدون محدودیت شباهت دارد نزدیک تر هستند و نیوانگلند به ندرت به زیر سطح لازم برای اطمینان از مشارکت در فصل بعد می رسد.

اما اکثر تیم ها در حالت های مختلف سقوط یا بازسازی قرار می گیرند و این روندهای طولانی مدت در هنگام ارزیابی فصل آینده NFL قابل تأمل است.

در حال حاضر ، به نظر می رسد مانند بالتیمور، شیکاگو، نیواورلئان، SF، سان دیگو و نیویورک جتز از سقوط الهام گرفته از پیش نویس آنها رشد می کنند، در حالی که آریزونا، بوفالو، دالاس، دیترویت، گرین بی، هوستون، کانزاس سیتی و مینه سوتا در حدود خط پایه خود هستند.

حداقل در حال حاضر نیوانگلند از کنوانسیون و نوسانات مربوط به پیش نویس که عملکرد بقیه را تحت تاثیر قرار می دهد سرپیچی می کند – پیناکل در حال حاضر ضرایب حاشیه کم NFL پست شده برای زمانی را دارد که آنها دفاع از عنوان سوپربول خود را در هفته اول سپتامبر شروع می کنند.


منبع مقاله : پیناکل

ترجمه اختصاصی : فوتبالی